Kezdő horgolóként türelmetlenül vártam, hogy nekikezdhessek a kiválasztott mintám elkészítésének. Fogtam a fonalat, megszabadítottam a címkéjétől és már hozzá is láttam. A hulladék fonalak, címkék rendszerint a szemetesben landoltak.
HIBA VOLT!
Rutinosabbként most látom mennyire badarság volt ezektől megválni. Most aztán találgathatok, hogy melyik fonalcsalád leszármazottja volt az a szép rózsaszínű, amelyikből az első amigurumi cicámat horgoltam. Persze amennyi fonal megmaradt, az nem elég a kinézett horgolt nyári sapka elkészítéséhez, pótolni meg nem tudom, hiába nézegetem naphosszat az internetes boltokat.
Így nagyon fontos, hogy még mielőtt nekiállunk a munkának, vágjunk le egy kis darabot a fonalunkból és azt kössük, ragasszuk, tűzzük rá a címkére. Teljesen mindegy milyen módszerrel tesszük ezt, a lényeg, hogy tegyük!! Oly módon, hogy az a későbbiekben se essen le a címkéről, ugyanis amikor már temérdek sok címke összegyűlt, és elkezdenek lepotyogni a levágott fonal darabok, akkor ott vagyunk ismét, ahol a part szakad.
Én még az alábbiakat teszem:
- ráírom a címkére, hogy mit készítettem belőle
- illetve néhány tulajdonságot (pl. amigurumihoz kiváló, szöszölődik, vastag, rugalmas, stb.)
Akinek több ideje van, ilyen csodaszép könyvecskében is vezetheti a címkéket, jegyzetekkel kiegészítve:
Vagy fonalcsaládokra, színekre lebontva rendezheti a következőképp:
Esetleg komplett mappába gyűjtheti, eképp:
Vagy így:
Esetleg így:
Ha egyszer lesz egy kis szabadidőm, és abban nem horgolni fogok szokás szerint, akkor remélem nekem is lesz csodaszép fonal rendszerező mappám. Addig is marad a kosaras megoldás:
Egy a lényeg, hogy ez a lépés ne maradjon ki az elején, pár pillanat az egész, viszont nagyon sokat nyerhetünk vele!